Rulet Filmi

Rulet tarihi en eski olan oyunlar arasında bulunur. Tarihine bakarak bile ne kadar talep edilen bir oyun olduğunu fak etmek mümkün olur. Oyunun eğlenceli, şansa dayalı ve fazlasıyla keyif veren yapısı film senaryolarına bile konu olacak kadar etkilemiştir. 2014 yılında vizyona giren ve sayısız insanın etkisinden çıkamadığı, yeniden senaryolaştırılarak tekrardan çekilen bir yapım rulet filmi konusunda listenin en başında yer alır. The Gambler yani Kumarbaz adı ile yayına giren yapımda rulet heyecanının gerçekten ne kadar hissedilebilir bir duygu olduğunu fark edebiliyorsunuz. Henüz izlemeyenler Bennett’in başından geçenleri ve gerçek rulet heyecanını görmek adına hemen filmi izlenecekler listesine ekleyebilir. Heyecanlı, sorgulatan, rulete yakından tanık olabileceğiniz bir yapım olarak göze çarpıyor.

Rulet Filmi

Online ortamlarda da en çok tercih edilen oyunlardan olan ruletin konu olduğu yapımın başrolünde hem kumarbaz hem de edebiyat öğretmeni olan Bennett yer alıyor. Temelde bağımlılıkla alakası olmayan, hayattan keyif alma yolunun risk olduğu felsefesini benimseyen ve keyif almadan yaşamanın anlamsızlığına vurguda bulunan başrol oyuncusu bu konuda ne kadar kararlı olduğunu da her fırsatta gösteriyor.

Sınıfta öğrencileri ile de yaşanan konuşmalar durumun ne kadar gerçek olduğunu anlatmak açısından oldukça yerinde bir gerçeklik sağlıyor. Bennett kumar konusunda ödeme limitlerini aşan bir borca girdiğinde tefeciden borç almak zorunda kalıyor.

Hem tefeci hem de borcu olan kişiler Bennett’e borcunu ödemesi için sadece 7 gün süre verdiğinde harekete geçmek zorunda kalıyor. Hayattan keyif almayı ve rulet heyecanını bırakmayı bir an bile düşünmeden, düşündüren konuşmaları ve kararları ile rulet filmi alanında izleyenleri hayran bırakıyor. 2014 yapı olan filmin IMDB puanı ise 6.

The Gambler ve Her Şartta Rulet Keyfi

Süresi daralmaya başlayan Bennett ilk olarak annesine gidiyor. Annesi uzun bir konuşma yaptıktan sonra hayır cevabını vererek ödeme yapmıyor. Bu durumda bile umursamaz tavırları olan kahramanımız herhangi bir kelime etmeden çıkıp gidiyor. Tefeciden aldığı parayı başka bir tefeciden borç alarak kapatmak aklına gelince bu tefeciyi buluyor.

Mesaj yollayan içeriklerden en etkileyicisinin olduğu sahne ise bu nokta oluyor. Tefeci borç verebileceğini ama tek şartının olduğunu söylüyor. Bennett’ten kendisine adam olmadığını söylemesini istiyor. Hiç bir şeye tepki vermeyen ve boşvermenin keyfini her dakika izleyenlere hissettiren Bennett birçok şey düşünmesine karşılık bu konuda da aynı şekilde karar kılıyor.

Bennett annesine de yaptığı gibi kabul etmeden, cevap vermeden ve parayı almadan çıkıp gidiyor. Annesi parayı daha sonra getirdiğinde ise yine yaptığı şey heyecanına geri dönerek rulet oynamak oluyor. Hayattan keyif alan ve başını hep dik tutan tavırları Bennett’in sahnede alkışları almasını garantiliyor. Rulet filmi izlerken oyunun ve heyecanın içinde kendini bulan izleyenler aynı zamanda Bennett ile birlikte sınıfta birçok kavramın sorgulanmasına katılıyorlar. Filmi izledikten sonra pek çok kişi Canlı Rulet Siteleri ile Canlı Rulet oynamaya gidiyor.

Rulet Filmi Kazananlar

Filmin başında ölmek üzere olan dedesinin miras bırakmayacağını da öğrendiğinde aynı umursamaz tavrı takınan Bennett’in hayattaki tek tutkusu onun kurtulmasına olanak tanıyor. Filmin sonundaki sahnede birçok büyük oyuncunun olduğu bir rulet masası yer alıyor. Hayatını kurtarmak için yine hayattaki en büyük tutkusunu seçen edebiyat öğretmeni rulet oynamaya devam ediyor. Dönen top durduğunda soluksuz bir şekilde Bennett’in kazanıp kazanmadığını merak edenler ekrana kilitleniyor. Son olarak ekranda kazanan tarafın Bennett olduğu görüldüğünde her şeyi bırakıp koşmaya başlayan bir adam beliriyor.

Koşmasının nedeni hayatını kurtaran ruletin heyecanına eklenen sevgi oluyor. Öğrencisi ile arasında bir ilişki de bulunan başrolümüz rulet sayesinde hayatının tutkusunu yaşarken hayatta kalıyor. Aynı zamanda sevgilisi ile yaşayacak bir hayatı kazanmış oluyor. Yayınlandığı zaman dilimine damga vuran yapımı izleyenler en yakından heyecanına ortak oluyor. Başını dik tutan, hayattan keyif almayı bırakmayan ve sorgulayarak birçok konuda sizi düşünmeye sevk eden bu adam sayesinde farklı bir dünyaya yolculuğa çıkma şansınız oluyor.